Антибулінгова діяльність

Чечелевська ЗОШ І-ІІ ступенів

Заходо по антибулінговій політиці

Школа здійснює нагляд за своїми працівниками для запобігання випадкам насильства проти дітей.

1. Прийняття на роботу нових працівників із перевіркою їх біографічних даних, характеристик і придатності для роботи з дітьми.

2. У випадках, коли виникають підозри щодо можливих загроз безпеці дітей або застосування насильства проти дітей працівниками школи, у школы завжди дотримуються вимог, зазначених у антибулінгової політики.

Школа проводить навчання своїх працівників з питань захисту дітей від насильства та надання їм допомоги в небезпечних ситуаціях.

  • Усі працівники ознайомлені з антибулінговою політикою.
  • Усі працівники знають, як розпізнати чинники ризику й ознаки насильства проти дітей, а також правові аспекти захисту дітей (обов'язковість втручання для залучення правоохоронної системи).
  • Щонайменше один учитель або класний керывник пройшов навчання з методів та інструментів, які використовуються для навчання дітей захисту від насильства та зловживань (також при використанні Інтернету), має плани відповідних занять і навчальні матеріали для дітей.
  • Класні керівники пройшли інструктаж з питань запобігання випадкам знущань над однолітками серед дітей і реагування на них.
  • Працівники мають доступ до інформації про можливість отримання допомоги у випадках, коли підозрюється застосування насильства проти дітей, разом із контактними даними місцевих установ, які працюють в області захисту дітей і надають допомогу в надзвичайних ситуаціях (поліція, суд із сімейних питань, кризовий центр, центр соціальних послуг, медичні центри).

Школа проводить навчання батьків з питань виховання без застосування насильства та захисту дітей від насильства.

Виконання вимог означає:

  • На вебсайті є вся необхідна інформація з таких питань:
  • виховання дітей без застосування насильства;
  • захист дітей від насильства та зловживань, загрози для дітей у мережі Інтернет;
  • можливості для вдосконалення навичок виховання;
  • контактні дані установ, які надають допомогу в складних ситуаціях.

У школы дітей навчають, які права вони мають і як вони можуть захистити себе від насильства.

  • На годинах спілкування організовано заняття для дітей з питань прав дитини та захисту від насильства і зловживань (також у мережі Інтернет).
  • Діти знають, до кого вони мають звертатися за порадами та допомогою у випадках насильства і зловживань.
  • У школы є електронні навчальні матеріали для дітей (книги, брошури, листівки) з питань прав дитини, захисту від ризиків насильства та зловживань, правил безпечної поведінки в мережі Інтернет.
  • Діти мають доступ до інформації про права дитини та можливості отримання допомоги в складних ситуаціях, зокрема про безкоштовні гарячі лінії для дітей і молоді на сайті гімназії.

Школа проводить моніторинг своєї діяльності та регулярно перевіряє її на відповідність прийнятим стандартам захисту дітей.

  • Прийняті правила та процедури для захисту дітей переглядаються щонайменше один раз на рік.
  • У рамках проведення контролю за дотриманням правил і процедур для захисту дітей проводяться консультації з дітьми та їхніми батьками (опікунами).
  • Щорічно готується внутрішній звіт про виконання антибулінгової політики.

ПОРЯДОК ПОДАННЯ ТА РОЗГЛЯДУ ЗАЯВ ПРО ВИПАДКИ БУЛІНГУ В ЗАКЛАДІ ОСВІТИ

Закон України "Про внесеннязмін до деякихзаконодавчихактівУкраїнищодопротидіїбулінгу (цькуванню)"https://zakon.rada.gov.ua/laws/show/2657-19

Процедура подання (з дотриманнямконфіденційності) заяви про випадкибулінгу (цькування)

1. Усіздобувачіосвіти, педагогічніпрацівники закладу, батьки та іншіучасникиосвітньогопроцесуповинніобов'язковоповідомити директора навчального закладу про випадкибулінгу (цькування), учасникамиабосвідкамиякого вони стали, абопідозрюють про йоговчинення по відношенню до іншихосіб за зовнішнімиознаками, або про якіотрималидостовірнуінформаціювідіншихосіб.

2. На ім'я директора закладу пишетьсязаява (конфіденційністьгарантується) про випадокбоулінгу (цькування).

3. Директор закладу видає наказ про проведеннярозслідування та створеннякомісії з розглядувипадкубулінгу (цькування), скликаєїїзасідання.

4. До складутакоїкомісіївходятьпедагогічніпрацівники (у тому числі психолог, соціальний педагог), батьки постраждалого та булерів, керівникнавчального закладу та іншізацікавлені особи.

5. Рішеннякомісіїреєструються в окремомужурналі, зберігаються в паперовомувигляді з оригіналамипідписівусіхчленівкомісії.

Порядок реагування на доведенівипадкибулінгу (цькування) та відповідальністьосіб, причетних до булінгу

Директор закладу маєрозглянутизвернення у встановленому порядку.

Директор закладу створюєкомісію з розглядувипадківбулінгу, яка з'ясовуєобставинибулінгу.

Якщокомісіявизнала, щоцебувбулінг, а не одноразовийконфлікт, то директор ліцеюповідомляєуповноваженіпідрозділиорганівНаціональноїполіціїУкраїни та Службу у справахдітей.

Особи, які за результатами розслідування є причетними до булінгу, несуть відповідальність відповідно до частини другоїстатті 13 (вчинення правопорушень за статтею 1734) Кодексу України про адміністративні правопорушення.

© 2017 La Cuisine Royale  |  Всі права захищені
Створено за допомогою Webnode
Створіть власний вебсайт безкоштовно! Цей сайт створено з допомогою Webnode. Створіть свій власний сайт безкоштовно вже сьогодні! Розпочати